Vasario 26 d. Vilniaus „Juventos“ gimnazijos Biotechnologijos klasės mokiniai, kartu su chemijos mokytoja Ala Chodosavskaja ir biologijos mokytoja Aušra Sadovskaja, dalyvavo tarptautinėje COINS-2020 konferencijoje, kurią organizavo VU Gyvybės mokslų centras.

Konferencijos metu mokiniai išklausė paskaitą „The Roles of Chromatin in the Function of Transcription Factors and Gene Expression“, kurią skaitė lektorius S. Kriaučionis bei lektorės A. Urnikytės paskaitą „Inferring Microevolutionary Processes in Local Human Populations“.

Biotechnologijos klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su genų inžinerijos metodais bei ištirti bakterijų fermentus, atlikdami 2 praktinius - laboratorinius darbus: „Geobacillus genties bakterijų lipolizinių fermentų imobilizavimas ir aktyvumas“ bei „DNR elektroforezė“.

Gyvybės mokslų centre dirbantys doktorantai supažindino mokinius su studijų programomis, studentų veiklomis, stojimo į VU reikalavimais.