Jau ne vienerius metus Vilniaus ,,Juventos" gimnazijos moksleiviai garsina mokyklą įvairiuose Europos Sąjungos konkursuose ir projektuose.

2019 m. lapkričio 26 - gruodžio 2 d. mūsų mokiniai kartu su Vilniaus Grigiškių gimnazijos moksleiviais sudarė bendrą mūsų šalies delegaciją ir išvyko į pažintinę kelionę po Europą, kurios svarbiausias tikslas buvo Europos Parlamento apsilankymas, kur dalyvavo Euroscola dienoje Strasbūre. Kelionės metu mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik aplankyti įvairiausius Europos miestus: didingą Prahą, Kalėdinę Prancūzijos sostinę -Strasbūrą, muzikalų Leipcigą, bet ir išbandyti europarlamentarų darbą. Renginio metu mokiniai užėmė Europos parlamentarų vietas, pristatė savo valstybę ir mokyklą. Vyko diskusijos apie Europos aktualijas. Mokiniai buvo suskirstyti į šešias darbo grupes ir komitetus, kur anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis diskutavo apie Europos saugumą ir žmogaus teises, migraciją ir integraciją, aplinką ir atsinaujinančiąją energiją, jaunimo užimtumą, Europos ateitį bei jaunimo santykius su alkoholiu ir narkotikais. Plenariniame susirinkime paskirti oratoriai ir sekretoriai pristatė veiklos ataskaitas, dalyviai diskutavo, teikė pasiūlymus ir balsavo. Buvo organizuotas „Eurogame“ žaidimas, kurio finalistais tapo ,,Juventos" gimnazijos atstovai Edgar Partnov ir Oktavian Širokov.

Kelionės rezultatai:

• užmegzti ryšiai su kitų tautų atstovais,
  • dalyvavimas debatuose,
  • diskutavome opiais ES iškilusiais klausimais,
  • išbandėme savo jėgas protmūšyje "Eurogame",
  • įnešėme savo indėlį į Europoje egzistuojančių problemų sprendimą,
  • susipažinome su Europos parlamento struktūra, darbo specifika, balsavimo procedūra ir sprendimų priėmimu.

Geografijos mokytojas - Vasilij Jankovič